ÖSAK İnşaat İthalat İhracat Sanayi Ve Ticaret A.Ş. 1985 yılında kurulmuş ve karayolu alt ve üst yapısı konularında uzmanlaşmış bir inşaat şirketidir.

Şirket yönetimi, inşaat sektörünün her dalında faaliyet göstermek yerine, kendi uzmanlık alanları olan karayolu alt ve üst yapısı yapımı alanında çalışmayı kararlaştırmıştır. En büyük prensibimiz, işimizi en iyi ve en kaliteli şekilde tamamlayarak, kendimizden çok ülkemizi düşünmek ve vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermektir. İşimizi düzgün bir şekilde yaparak, bir daha arkamıza bakmamak, daima ileriye odaklanarak daha güzel işler çıkartmak en büyük hedefimizdir.

450 ton üretim kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük asfalt plentine sahip olan ÖSAK AŞ, kuruluşundan bu yana 150 km.’si bölünmüş olmak üzere, 208 km. bitümlü sıcak karışım kaplamalı, 23,5 km. de sathi kaplamalı yol yapımını tamamlamıştır.

ÖSAK A.Ş. Türkiye Asfalt Müteahhitleri Derneği ASMÜD'ün kurucu üyelerinden olup, şirket Yönetim Kurulu Başkanı, ASMÜD'ün Yönetim Kurulu Başkanı'dır. Aynı zamanda ASMÜD'ü temsilen, Brüksel merkezli Avrupa Asfalt Üstyapı Birliği'nde (EAPA) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de üstlenmiştir.

 

YTMK     ASO     ATO     ASMUD     EAPA